Jak zarabiać na Instagramie? 3 skuteczne sposoby.

Większość osób zastanawia się nad rozwojem swoich kanałów społecznościowych Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest, Tik Tok i wiele więcej. Po prostu chcą zostać influencerami, ale ilość kanałów na YouTube jest przytłaczająca i jest ciężko tam osiągnąć ten cel, więc dlatego też wiele osób decyduje się na próbę zarobienia pieniędzy i zdobycia popularności gdzie indziej. Dziś omówimy jak zarobić na Instagramie i omówimy 3 skuteczne sposoby. Zapraszamy do czytania.
Statystyki portalu Instagram.

Pierw na sam początek warto zaznaczyć owe statystyki, tego portalu społecznościowego i wtedy można przejść do owych sposobów.

– Instagram to druga najbardziej popularna aplikacja.

– Instagram jest na 10 miejscu zapytań w Google.

– 1 miliard osób korzysta z kont na Instagramie.

– 500 milionów osób regularnie codziennie przegląda Stories.

– Owi użytkownicy Instagrama spędzają na przeglądaniu go, aż 28 minut.

– 200 milionów użytkowników odwiedza, choć raz dziennie jeden profil przedsiębiorczy, bądź influencera.

– Zasięgi reklamowe na tym portalu sięgają aż 849.3 miliona użytkowników.

– Marki influencerą za promocję ich produktów płacą od 100 do 2.085 Euro w zależności od popularności.

Jak widać zarobek przez marki i potencjalne zasięgi są wyśmienite, dlatego duża część osób, właśnie na tym bazuje, żeby zostać influencerem.

3 Skuteczne sposoby jak zarabiać na Instagramie!

1. Influencer i zarabianie na postach sponsorowanych zlecone przez marki.

To jest jeden z najtrudniejszych sposobów na zarabianie na tym portalu, ale najbardziej opłacalny. Coraz większa ilość influencerów się tam przenosi, ale nie martw się wyraziste zdjęcia dobre jakościowo opisy interesujące stories czy dobrze dobrane hastagi pomogą Ci w uzyskaniu wielu potencjalnych odbiorców, przez których będziesz mógł zacząć zarabiać. Wiadomo, trochę to trwa, ponieważ musisz mieć minimum 20 tysięcy aktywnych użytkowników, by liczyć na jakiś minimalny zarobek, ale kampanie reklamowe powinny Ci to ułatwić. Na czym polega ten sposób zarabiania? Kiedy jesteś już popularny na owym profilu, to wtedy możesz liczyć na kontrakty/umowy z różnymi markami, które chcą, byś ty ich produkt polecił, swoim odbiorcom i masz za to zapłacone i bardzo często dostajesz jeszcze jakiś % od sprzedaży. Wszystko zależy, co masz, w umowie.

2. Sprzedaż własnych produktów i usług na Instagramie.

Drugim sposobem i łatwiejszym od poprzednika. Jest to sprzedawanie swoich produktów i usług na tej platformie. Można sprzedawać własne produkty jako sklep na Instagramie albo możesz oferować swoje usługi i wysyłać odpowiedni link, który odsyła, właśnie tam, gdzie można, nabyć ową usługę. Zarobek ten zależy od popularności zainteresowania odbiorców i czy masz „dar” sprzedażowy.

3. Promowanie produktów partnerskich.

Trzecim sposobem na uzyskanie zarobku na Instagramie to promowanie produktów partnerskich a na czym to polega? Jest to najlepszy, ale i zarazem najłatwiejszy sposób na zarobek. W skrócie promowanie produktów partnerskich polega na ówczesnym promowaniu produktów dostępnych od innych osób czy też firm i zarabiasz na prowizji od sprzedaży danej rzeczy, czy usługi.

Wszystko zależy jakie prowizje mają firmy bądź osoby prywatne wahają się stawki od 2% do 75%.

1 thought on “Jak zarabiać na Instagramie? 3 skuteczne sposoby.

  1. Mam 10 tysięcy śledzących na Instagramie, rozważam właśnie wplatanie postów sponsorowanych na moim koncie.

Comments are closed.