Jak zaoszczędzić na butach i ubraniach?

Jak wszystkie rzeczy, które się kupuje, tak i ubrania i buty mają zazwyczaj swój koszt, który czasami jest wygórowany i może odbić się na naszych finansach. Dodatkowo czasem kupujemy ubrania, które założymy tylko raz, a potem zostawimy w szafie.

Poza tym w każdej szafie znajdują się ubrania, które od dawna nie były noszone ze względu na te dodatkowe kilogramy, które zyskaliśmy. Aby uniknąć nadmiernych wydatków na ubrania, oto kilka wskazówek, jak oszczędzać przy zakupie ubrań i butów.

1. KUPUJ PODSTAWOWE I MOŻLIWE DO ŁĄCZENIA UBRANIA

Podobnie jak w filmach, książkach i sztuce, w modzie istnieją klasyki, które nigdy nie wychodzą z mody: podstawy, takie jak dżinsy (dla mężczyzn i kobiet), które można łączyć z różnymi ubraniami do codziennego noszenia (na przykład: T-shirt i tenisówki lub sandały); lub na bardziej formalne okazje (buty na obcasie, bluzki/koszule, a nawet marynarki, krawaty).

2. POLOWANIE NA ODZIEŻOWE OKAZJE KOŃCA SEZONU

Nie jest tajemnicą, że gdy sezon dobiega końca, wiele sklepów oferuje wielkie rabaty: skorzystaj z nich! Jeśli kupisz ubranie, gdy dopiero wchodzi do mody, zapłacisz prawie 50% więcej, niż jeśli poczekasz kilka miesięcy.

3. KUPUJ UBRANIA, KTÓRE SĄ NIECO LUŹNIEJSZE

Nie chodzi o kupowanie ubrań, które nie pasują, ale jeśli jesteś jedną z tych osób, które tracą i zyskują na wadze (nawet jeśli to tylko kilka kilogramów), twoje ubrania nie będą pasowały. Zamiast nowej super ciasnej pary spodni, zdecyduj się na nieco luźniejszy krój.

4. JEŚLI CHODZI O BUTY, PAMIĘTAJ, ŻE TO CO TANIE, MOŻE OKAZAĆ SIĘ BARDZO DROGIE.

Niektórzy uważają, że zakup tanich butów stanowi dużą oszczędność dla portfela. Oto jednak dwa powody, które obalają taki argument. Pierwszym z nich jest to, że słabej jakości buty nie są trwałe. Już po kilku miesiącach zepsują się, mogą się odklejać, lub ich materiały stracą swój blask i fakturę. I cały czas trzeba będzie kupować nowe buty.

Z drugiej strony, i to jest ta część, która powinna Cię najbardziej zainteresować: mogą one wpływać na Twoje zdrowie. Niektóre z tych modeli mogą powodować dyskomfort podczas chodzenia, materiał może być zbyt twardy i powodować ból, lub nie dawać wystarczającej stabilności podczas noszenia. Poznaj dobre sklepy z butami w Polsce: https://www.twojebuty.pl/jakie-sa-najpopularniejsze-sklepy-takze-online-z-obuwiem-w-polsce